Pielęgnacja mebli ze skóry

skora-mebleSkórzane meble w mieszkaniu sprawiają, że wnętrze nacechowane jest elegancją. Aby jednak prezentowały się w ten sposób jak najdłużej należy dbać o nie i pielęgnować je przeznaczonymi do tego środkami.

Temperatura, nasłonecznienie, sztuczne oświetlenie, ludzki i zwierzęcy pot to tylko kilka czynników, które działają niekorzystnie na skórę. Regularne i co najważniejsze prawidłowe czyszczenie oraz pielęgnowanie skóry sprawi, że zachowa ona swą elegancję na długo.

Warto stosować się do zaleceń producentów, którzy sugerują regularne odkurzanie mebli, a przy tym, zwrócenie szczególnej uwagi na miejsca, które najbardziej narażone są na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Poza odkurzaniem należy również stosować środki do czyszczenia, impregnacji jak i nawilżania skóry. Producenci sugerują przeprowadzanie takich zabiegów co 2 -6 miesięcy.

W przypadku wykonywania zabiegów na własną rękę, domowymi środkami warto mieć na uwadze, że może doprowadzić to do nieodwracalnych zmian naszego mebla, a w efekcie końcowym do jego zniszczenia. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się do specjalistów, którzy profesjonalnie świadczą usługi z zakresu czyszczenia i pielęgnacji skóry.

Pierwszy zabieg pielęgnacyjny zaleca się tuż po zakupie mebla co ułatwi jego dalszą pielęgnację.

Bezpiecznym sposobem na usunięciu kurzu z naszego mebla jest delikatne przecieranie skóry wilgotną szmatką. Drobne zabrudzenia należy zmywać za pomocą wilgotnej szmatki oraz mydła. Poważne plamy na skórze będą wymagały zastosowania specjalistycznych środków lub pomocy profesjonalnej firmy czyszczącej.

Nie należy nigdy stosować odplamiaczy, rozpuszczalników czy też zmywaczy. Nie powinno się również używać szmatek, które wcześniej zostały zabrudzone jakimś detergentem.

Eksperci z dziedziny skóry potwierdzają, że trwałość skóry zależy aż w 70% od tego jak dbamy o nasz mebel.

Skóra jest szlachetnym materiałem obiciowym Jest piękną ozdobą dla pomieszczenia dodająca mu również prestiżu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *