Trudne plamy CZ I.

plama

Jakość tapicerki meblowej i jej wykonanie przestaje mieć znaczenie gdy w grę wchodzą plamy. Każdy rodzaj tapicerki jest na nie podatny, ale nie ma sytuacji bez wyjścia.

Poniżej kilka domowych sposobów na usunięcie poszczególnych plam.
1. Tłusta sytuacja..

Najcięższymi plamami są wszelkiego rodzaju tłuszcze np. masło, margaryna czy też oleje. W ich przypadku najważniejszy jest czas. Świeżą plamę tłuszczu należy posypać mąką ziemniaczaną, sproszkowaną kredą albo talkiem, kolejno pozostawić na kilka minut po czym usunąć wszystko szmatką namoczoną w ciepłej wodzie. Pył świetnie pochłania tłuszcz.

Ze starszymi plamami tłuszczu najlepiej radzą sobie alkohol i benzyna. W drugiej kolejności jest to płyn do czyszczenia tapicerek.

2. Romantyczna kolacja i wino na kanapie..

Czerwone wino, które okazało się być pamiątką po niedawnym spotkaniu można usunąć za pomocą soli. Plamę należy posypać nią obficie i wyprać tkaninę w zimnej wodzie. Po tym procesie należy dokonać normalnego prania.
Na plamę białego wina również działa sól grubo posypana, którą kolejno należy wyprać w gorącej wodzie.
3 .Czeko, czeko, czekolada.. !

Nie tylko dzieci, ale i dorośli ją uwielbiają. Na pewno gorzej jej obecność znosi tapicerka meblowa. W tej sytuacji przyda się mleko, w którym należy zamoczyć tkaninę, a kolejno wyprać ją w ciepłej wodzie z mydłem. Drugim sposobem na pozbycie się czekolady jest mieszanka z gliceryny oraz żółtka, która pozostawiamy przez chwilę na naszej niechcianej plamie. Mieszankę po upływie czasu należy zmyć ciepłą wodą. Warto też zastosować wywabiacz.

4 .Impreza udana a kanapa piwem zalana..

Woda i kilka kropel amoniaku lub denaturatu z kilkoma kroplami rozcieńczonego octu pomogą w częściowym wyeliminowaniu piwa. Plamę z tkaniny można usunąć również namaczając ją w czystym occie lub proszku enzymatycznym. Należy pamiętać, że po tych zabiegach tkaninę trzeba uprać w najgorętszej możliwie wodzie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *