Tanie czyszczenie – czy warto?

Obecnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo firm świadczących usługi czyszczące. Najlepszym miejscem do ich poszukiwań jest z pewnością Internet. Warto jednak mieć na uwadze, że nie każda firma jest równie skuteczna. Nie rzadko ten fakt różni firmy oferujące usługi w niższym oraz wyższym zakresie cenowym.

 

Na co możemy narazić się zamawiając niesprawdzonego usługodawcę, często takiego, który kusi bardzo niską ceną?

 

Po pierwsze niekompetencje wykonawcy usługi mogą doprowadzić do zniszczenia czyszczonej powierzchni. Jeżeli nieprawidłowo przeprowadzony proces czyszczenia spowoduje przemoczenie tkaniny, w dalszym ciągu poniesie to za sobą konsekwencje jej gnicia i rozwoju bakterii. Usługodawca, o którym nie mamy żadnych informacji poza tym, iż świadczy usługi czyszczące, powinien być dodatkowo zweryfikowany (np. poprzez opinie w Internecie lub czy wystawiania faktury na wykonane usługi).

 

Zazwyczaj „Najtańsze pranie dywanów” dotyczy usługodawców, którzy nie prowadzą zarejestrowanych firm. Używany sprzęt bardzo często jest kiepskiej jakości, a świadczona usługa w rzeczywistości opiera się jedynie na szybkim zarobku usługodawcy. Brak wiedzy na temat technik prania i stosowanie środków chemicznych może narazić nas nawet na nieodwracalne zniszczenia czyszczonej powierzchni.

 

Czym kierować się przy doborze odpowiedniej firmy świadczącej profesjonalne usługi?

 

Przede wszystkim podczas wyszukiwania firmy w Internecie należy zwrócić uwagę na dotychczasowe opinie klientów. Jeżeli dana firma zrobiła na nas pozytywne „pierwsze wrażenie” powinniśmy także mieć na uwadze dwie istotne rzeczy:

 

Pierwszą z nich jest sprawdzenie czy owa firma przeprowadza prawidłowy proces prania wykładzin, dywanów czy też tapicerek. Tutaj kluczową kwestią jest sprzęt, którego używa firma. Powinien być on dostosowany do realizacji indywidualnego zlecenia.

 

Drugą rzeczą, która jest równie istotna to sam proces czyszczenia. Tutaj sprawdzamy z ilu etapów składa się czyszczenie. Błędem jest poddawanie danej powierzchni czyszczeniu jednoetapowemu (wyłącznie za pomocą maszyny ekstrakcyjnej). Jako pierwsze w przypadku czyszczenia wykładziny, dywanu czy też tapicerki meblowej, zawsze powinno być wykonane odkurzanie. Pozwala to na bezpieczne, oraz w 100% skuteczne wyczyszczenie powierzchni.

 

Warto również pozyskać informację o tym, czy dana firma poza czyszczeniem świadczy również usługę usuwania nieprzyjemnych zapachów z czyszczonych powierzchni.

 

Rzetelne firmy wystawiają faktury na dowód wykonania usługi, dzięki czemu w przypadku jakiś pytań po realizacji usługi zawsze możemy skontaktować się z firmą, która wykonywała usługę.

 

Ponadto profesjonalne firmy sprzątające dbają o zabezpieczenie interesów klienta, poprzez ubezpieczenie firmy oraz pracowników od odpowiedzialności cywilnej, gdyby pomimo zachowania należytej staranności w doborze środków chemicznych, sprzętu, czy czasu doszło do uszkodzenia czyszczonych powierzchni. W takich sytuacja klient ma 100% gwarancję zwrotu środków za ewentualne szkody wykonane przez takie firmy.

 

Powyższe rady pozwolą nakierować na wybór właściwej firmy, która wykona swoje usługi profesjonalnie.